Plaukų transplantacija
Apie kliniką
Kainos
Foto galerija
Kodėl Talizi?
Užklausa
Nuvykimas ir apsistojimas
DUK
Kiti gydymo būdai
Publikacijos
Kontaktai
Pasirinkite galerijos tipą
My status
Plaukų transplantacija

Plaukų transplantacija (plaukų persodinimas) yra vienintelė veiksminga priemonė plaukų slinkimo pasekmėms šalinti. Jau nuo antikos laikų vyrų plaukų slinkimas buvo skaudi problema daugumai vyrų,  tačiau jos nepavyko išspręsti iki pat pastarųjų metų. Hipokratas, kuris pats nukentėjo nuo šios problemos, buvo giliai susidomėjęs jos sprendimu. Jis pirmasis atrado ryši tarp plikimo ir vyriškų hormonų. Julijus Cezaris šukuodavosi savo plaukus iš galo į priekį, kad pridengtų savo nuplikimą, tą patį darė ir Napoleonas. Vyrams plaukų slinkimas yra labai dažnas reiškinys, galintis prasidėti nuo pat paauglystės ar jau sulaukus pensijinio amžiaus ir pasireiškiantis 30%-50% visų vyrų (priklausomai nuo tautybės).

Pastaruoju laiku nuplikimas pasireiškia vis daugiau vyrų ir fiksuojamas vis ankstesniame amžiuje. Moterys taip pat gali nukentėti nuo androgeninio plaukų slinkimo. To priežastimi yra vyriško hormono testosterono paveiktos plaukų šaknys, esančios ant kaktos ir viršugalvio. Dėl vyriško hormono – androgeno, androgenams jautrios folikulos pamažu silpnėja ir sumažėja, taip prarasdamos gebėjimą auginti sveikus plaukus. Galiausiai jie atrofuojasi ir rezorbuojasi į organizmą. Nors androgeniniai hormonai yra būdingi kiekvienam vyrui, tačiau plinka tik tie, kurie genetiškai yra linkę į plaukų slinkimą. Dėl to medikamentinis androgeninio plaukų slinkimo gydimas nėra sėkmingas - plaukai negali augti jei jų folikulos yra atrofavusios ir rezorbuotos. Dėl to nuplikimo gydimas vaistais yra tas pats, kas bandyti vaistais užauginti plaukus ant delnų.

Tačiau visais androgeninio plikimo atvejais plaukai, esantys pakaušio ir sprando srityje, išlieka sveiki. Taip yra todėl, kad plaukų folikulų receptoriai šiose zonose nėra jautrūs testosteronui, todėl jie išlieka atsparūs šio hormono poveikiui ir faktoriams, kurie sukelia plaukų slinkimą.  ir  apsvaigus nuo veiksnių, sukeliančių plaukų slinkimą. Plaukų persodinimas atliekamas paimant testosteronui atsparių plaukų folikulų, esančių galvos užpakalinėje dalyje ir jas persodinant į nuplikusias vietas. Šios folikulos išlaiko anatominęs ir fiziologinęs sąvybęs beveik visą gyvenimą. Tai įrodo faktas, kad beveik visų nuplikusių vyrų galinė galvos dalis yra nepaliesta plaukų slinkimo.  Taigi plaukų folikulų translpantacija yra kada paimama dalis plaukų folikulų iš tų vietų, kuriose jų yra perteklius, ir persodinama į tas vietas, kuriose jų nėra. Po transplantacijos folikulai toliau išlaiko savo savybes ir auga, išaugindami sveikus plaukus.
 
   1995-2000 metais merikiečių plaukų persodinimo chirurgas R. Bernstein ir W. Rossman sukūrė koncepciją Folikulinė Vienetų transplantacija. Pagal šią koncepciją plaukai yra persodinami transplantuojant folikulo vienetus (t.y. paimant vieną folikulą ir persodinant jį į kitą vietą). Viename folikule gali būti viena, dvi, trys arba keturios plaukų šaknys. Šiandiena folikulų transplantacija yra laikomas "aukso standartu" plaukų transplantacijos srityje, kuri atkuria natūraliai atrodančius ir augančius plaukus.  Vaistų nuo plikimo neveiksmingumas yra įrodytas daygybės studijų ir nebėra abejonių, kad vienintelė išeitis atsiauginti plaukus nuplikusiose vietose yra tik persodinant juos. Kai kurios kompanijos gamina dirbtiniur ar sintetinius plaukus (mokrofilmas), tačiau jie yra labai netinkami transplantacijoms. Jungtinėse Amerikos Valstijose jie yra uždrausti. To priežastis yra ta, kad dirbtiniai plaukai neauga, sukelia nemalonų niežtėjimą ir komplikacijų ir galiausiai iškrenta. Dėl to mūsų klinika siūlo tik natūralių plaukų persodinimą.

Taigi, plaukų transplantacija ištiesų nėra plaukų persodinimas, o tik folikulų persodinimas, iš kurių išauga naturalūs plaukai. Vienintėlis būdas išspręsti plaukų nuslinkimą yra perskirstyti savo pačio genetiškai atsparių plaukų folikulus iš tų vietų, kuriose jų yra daugiau nei reikia, į tas vietas, kurios yra problematiškos.
Visos teisės saugomos, UAB "Talizi"©

Sprendimas: inverse.lt
Plaukų transplantacijos klinika "Talizi"
27 Tashkent str. 0160, Tbilisis, Gruzija
El.paštas: info@talizi.eu